18 maja 2016 r., po ponad 30 dniach trwania projektu i wizytach studyjnych w blisko 60 ambasadach, najbardziej wyróżniający się uczestnicy 5. edycji „Akcji Dyplomacji” przybyli z całej Polski do Zamku Królewskiego w Warszawie na galę finałową, w czasie której spotkali się z ambasadorami oraz przedstawicielami zaangażowanych w projekt instytucji międzynarodowych, uczelni, patronów projektu, fundacji oraz firm.

Uroczysta ceremonia rozpoczęła się kilka minut po godzinie 18.00 w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie. W trakcie części oficjalnej ceremonii przedstawione zostało podsumowanie projektu, po którym przyszedł czas na przemówienia i wyrazy uznania ze strony władz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Studenckiego Koła Naukowego Spraw Zagranicznych SGH.

Ważnym punktem gali finałowej było również przemówienie Pana Marka Krawczyńskiego, członka Komitetu Honorowego „Akcji Dyplomacji”, który wręczył nagrody zwycięzcom organizowanego w ramach 5. edycji projektu konkursu na najlepszy esej projektu na najlepszy esej związany ze strategią promocji Polski za granicą. Ponadto dwudziestu wyróżnionych uczestników projektu otrzymało nagrody książkowe ufundowane przez Fundację Jana Karskiego oraz pamiątkowe certyfikaty.

Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną. Zaproszeni goście mieli przyjemność wysłuchać koncertów fortepianowych dwóch wyjątkowych artystów: Tomasza Betki, kompozytora oraz pianisty, a także Igora Torbickiego, studenta Akademii Muzycznej w Gdańsku, a zarazem uczestnika 5. edycji „Akcji Dyplomacji”.

Ostatnią część ceremonii zamykającej odbyła się w Sali Rady, gdzie zaproszeni uczestnicy projektu mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności podczas swobodnych rozmów z ambasadorami oraz przedstawicielami korpusu dyplomatycznego, instytucji i firm uczestniczącymi w finałowej gali. Poniżej fotorelacja z gali finałowej.