DominikaDzisiaj ponad 50 państw na całym świecie obchodzi to wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji mamy dla Was krótką wiadomość od Dominiki – naszej Kobiety Sukcesu. Duma nas rozpiera! A Wam drogie Panie życzymy jak najwięcej uśmiechu i spełnienia wszystkich marzeń! Tymczasem miłej lektury.

„Czy uczestnictwo w projekcie Akcja Dyplomacja 2016 zmieniło coś w moim życiu? Zdecydowanie tak! Dzięki spotkaniom z ambasadorami z całego świata miałam okazję przekonać się jak ciekawy i różnorodny jest świat dyplomacji.

Doświadczenie jakie wyniosłam z projektu z pewnością ułatwiło mi aplikację do Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji w Madrycie. Od przeszło pół roku mam okazję uczestniczyć w działaniach placówki (takich jak organizacja i uczestnictwo w targach i różnych działaniach promocyjnych oraz przygotowywanie analiz rynkowych dla przedsiębiorstw i Ministerstwa Rozwoju), a także w praktyce poznawać strategię promowania handlu między Polską i Hiszpanią oraz zagranicznych inwestycji w naszym kraju. Działania, które są wdrażane w ramach tzw. “dyplomacji handlowej” mają bezpośrednie przełożenie na wzrost polskiego eksportu oraz rozwój gospodarczy państwa.

Jeśli chcesz spróbować swoich sił w dyplomacji, ale nie wiesz od czego zacząć, udział w projekcie Akcja Dyplomacja z pewnością jest dobrym początkiem!”