Akcjadyplomacjaspotkanie1  Dziękujemy wszystkim za Waszą obecność podczas spotkania „Odkryj Brazylię” z JE Alfredo Leonim – Ambasadorem Brazylii w RP. Zaczynamy pracować nad kolejnymi, podobnymi wydarzeniami – jak okazało się ten format spotkania jest atrakcyjny dla uczestników. Jesteście dla nas najlepszą INSPIRACJĄ! Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją z wydarzenia.

W środę 1 marca na zaproszenie Korporacji Handlu Zagranicznego Szkołę Główną Handlową w Warszawie odwiedził Ambasador Federacyjnej Republiki Brazylii J.E Pan Alferdo Leoni. Za organizację oraz moderowanie spotkania odpowiadał SKN Spraw Zagranicznych.
Po krótkim wstępie odbyła się dyskusja, podczas której omówiono kwestie potencjału ekonomicznego oraz obecnych wyzwań rozwojowych Brazylii. Wśród wielu poruszonych tematów pojawił się zeszłoroczny impeachment, igrzyska w Rio oraz Polsko – Brazylijska współpraca handlowa. Podczas kolejnego etapu, każdy z uczestników miał okazję zadać własne pytania Panu Ambasadorowi.
Wydarzenie miało na celu przybliżenie słuchaczom Brazylii, nie tylko jako egzotycznej turystycznej destynacji lecz również wschodzącej potęgi gospodarczej, która według raportu PWC w ciągu najbliższych 30 lat ma stać się piątą gospodarką świata.