[English version below]

Startujemy z cyklem krótkich relacji pt. #jakbedziewambasadach. Chcemy jak najlepiej przybliżyć Wam jak wyglądają spotkania w ambasadach, czego można się spodziewać i dlaczego warto wziąć w nich udział 😊🤝
Na początek przedstawiamy Wam wspomnienia Mikołaja, który w zeszłym roku brał udział w spotkaniu współorganizowanym z Ambasada Słowenii w Polsce. 🇸🇮

„Bardzo dobrze wspominam zeszłoroczne spotkanie z ambasadorem Słowenii, na które zostaliśmy zaproszeni do jego rezydencji, gdzie podjął on nas ze swoją żoną. Atmosfera spotkania była bardzo przyjemna, ambasador odpowiadał wyczerpująco na każde zadane pytanie, które dotyczyły polityki, ale także kultury i tradycji Słowenii oraz całych Bałkanów. Po panelu dyskusyjnym zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek, który składał się z tradycyjnych potraw i przekąsek słoweńskiej kuchni. W jego trakcie mogliśmy w luźniejszej atmosferze porozmawiać z ambasadorem i między sobą. Było to świetne przeżycie, a otwartość i gościnność ambasadora zrobiła na nas duże wrażenie.”

Link do formularza: FORMULARZ


We are going to present you some stories from embassies titled #jakbedziewambasadach. We would like to show you how meeting in embassies look like, what you can expect there and why it is worthy taking part in such.

To begin with, we share with you Mikołaj’s story about the meeting with the HE Ambassador of Slovenia to Poland.

„I recall the meeting with HE Ambassador of Slovenia very well. It took place in his own residence and we were hosted both by the ambassador and his wife. The atmosphere was very friendly, HE answered to all our questions concerning politics as well as culture and tradition of Slovenia and whole Balkans. After Q&A session we were invited to taste some traditional meals of Slovene cuisine. The rest of the meeting was held in rather informal manner. It was a great experience, hospitality and friendliness of the ambassador was very impressive”

Link to the questionnaire: QUESTIONNAIRE