Umilcie sobie niedzielne popołudnie czytając relację Marty, która w zeszłej edycji AD uczestniczyła m.in. w spotkaniu w ambasadzie Królestwa Tajlandii🇹🇭🇹🇭🇹🇭

„Wizyta w Ambasadzie Tajlandii w Warszawie przywołuje bardzo miłe wspomnienia. Pamiętam, że był to wyjątkowo gorący kwietniowy dzień. Nie chciałam się spóźnić, dlatego szybciej wyszłam z zajęć ze statystyki (których szczerze nie lubiłam). W cieniu pod drzewami, po drugiej stronie wejścia do Ambasady czekała już „ nasza ekipa AD”. O dziwo nikt się nie spóźnił! Przywitano nas bardzo ciepło i zaproszona do środka. Przy bardzo długim stole zasiedliśmy razem z Panią Ambasador i jej współpracownikami. Najpierw wysłuchaliśmy prezentacji o kulturze, historii i tradycji tajskiej, potem obejrzeliśmy krótki film. Pani Ambasador bardzo dokładnie wprowadziła nas w tajski świat. Każdy miał indywidualną możliwość spytania Pani Ambasador o interesujące go kwestie związane z Tajlandią, polityką zagraniczną bądź bezpośrednio z pełnieniem funkcji Ambasadora. Po oficjalnej części zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek! I tę część spotkania wspominam najsmaczniej! Miałam okazję spróbować tradycyjnego Pad Thai. Nie było to moje pierwsze spotkanie z kuchnią tajską, ale tego wspaniałego smaku nie zapomnę nigdy! Nasze spotkanie dobiegło końca, ale serdeczność i ciepło z jakim nas przyjęto będę wspominała jeszcze bardzo długo.”

…………………………………………………………………………………………………………………….

„Our visit to the Embassy of Thailand brings back really good memories! The embassy’s staff welcomed us warmly. First, we got a chance to listen to a short lecture about Thai culture, history and then we watched a short movie. The Ambassador gave us a great insight into Thailand’s world. We discussed matters concerning aspects such as foreign policy or working in diplomatic corps. After the official part of the event, we were invited to taste some typical Thai dishes. I tried traditional Pad Thai! I will never forget that taste!”

LINK na fanpage do FB: AKCJA DYPLOMACJA